The Black Aether

| Hallgatóknak |

| Íróknak |

| Olvasóknak |

Aether #08 – A folk horror triumvirátusa

Az Aether nyolcadik adása a 2021-es évad utolsó epizódja, amelyben összegeztük a folk horror filmek szentségtelen szentháromságának triumvirátusát. Egyenként elmondtuk, hogy melyik film, és miért a legkedvesebb számunkra, miért éppen abban találjuk meg a folk horror ízét és zamatát. Kitértünk egy fontos kérdésre is, mégpedig a nők szerepére a folk horror, és egyéb horrorfilmekben, végül pedig megpróbáltunk választ keresni arra a kérdése, hogy milyen csalival érdemes rávezetni valakit arra, hogy megnézze a triumvirátust. Mint kiderült, ez koránt sem egyszerű feladat, így a beszélgetés vége átfordult egy rögtönzött filmajánlóba, melyben olyan modern filmeket ajánlunk, amelyek mankók lehetnek a folk horrorral való ismerkedéshez.

//Shownote

Aether – The Wicker Man: bit.ly/aetherwickerman
Aether – Witchfinder General: bit.ly/aetherwitchfinder
Aether – The Blood on Satan’s Claw: bit.ly/aethersatanclaw

//A beszélgetés végén említett filmek

A Field in England: www.imdb.com/title/tt2375574/
The Wicker Man (2016): www.imdb.com/title/tt0450345
The Third Day (TWM minisorozat feldolgozás): www.imdb.com/title/tt10482370/
Black Death: www.imdb.com/title/tt1181791
Hereditary: www.imdb.com/title/tt7784604
The Ritual: www.imdb.com/title/tt5638642
Apostle: www.imdb.com/title/tt6217306
Gaia: www.imdb.com/title/tt11881160
Children of the Corn: www.imdb.com/title/tt0087050
Midnight Mass: www.imdb.com/title/tt10574558

//Fanni ezt olvassa

Soo Kim – Élj úgy, mint egy koreai: bit.ly/3sIEl4o

//Dani ezt olvassa

Matthew K. Manning – Batman: A Visual History: bit.ly/3JvlpvM
Warren Ellis – Transmetropolitan: bit.ly/32Mrsey

//Zoli ezt olvassa

Robert A. Kraus – Chakan, the Forever Man: bit.ly/3zoyCSR

//A Nagymester ezt olvassa

Szukits Kiadó – Lovecraft antológia #1: bit.ly/3hKLSt8
Michael Zigerlig – H.P. Lovecraft’s Call of Cthulhu: bit.ly/32MsbfM

The Black Aether

"Nunquam explana aliquid"

Független & nonprofit, de ehhez szükség van a támogatásodra!

Támogasd te is a The Black Aethert!

A The Black Aether az egyetlen, weird és klasszikus rémirodalommal, folk-horrorral foglalkozó online magazin Magyarországon 2015 óta. A projekt elindulásával talált magára a hazai lovecraftiánus közösség, és azóta is fontos szerepet tölt be a közösség életében. Csatlakozz te is  támogatóink  közé, hogy továbbra is zavartalanul folytatódhasson a munka, hogy a The Black Aether fennmaradhasson és tovább fejlődhessen.